Solid State Relay Kampa HHG1D-1/032F-38 5Z 12v Overload Pcb mounting Precision Durable
Yueqing Kampa Electric Co., Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
Place of Origin : Zhejiang, China
Brand Name : kampa
Model Number : HHG1D-1/032F-38 5Z
Theory : Solid State Relay
Usage : PCB
Size : Miniature
Contact Load : Low Power
Rated voltage : 032:3~32vdc
Rated current : 6-35mA
Make-on voltage : 3VDC
Break-off voltage : 1VDC
Reverse voltage : 32VDC
Load voltage : 22:30-240VAC,38:40-440VAC
Rated load : 5a
Instant voltage : 22:600VAC,38:900VAC
Voltage dropin on : <1.6VAC
Contact Form : DPDT
Packaging Details : standard export carton for undervoltage relay
Port : Ningbo/Shanghai
Supply Ability : 100000 Piece/Pieces per Month
MOQ : 100 Pieces
Contact Now
Controlling voltage 032:3-32VDC
Controlling current 6-35mA
Make-on voltage 3VDC
Breaker-off voltage 1VDC
Reserve voltage
AC:22:30-240VAC 38:40-440AC
DC:20:12-200VDC
Load voltage 1.2.3.4A
Instant voltage
AC:22:60VAC,38:900VAC
DC:20:220VDC
Voltage Dropin On AC:≤10mS.DC:≤5mS
On-off Time AC:≤10mA.DC:≤5mS
Dielectric strength ≥1500VAC
Insulation Resistance 500MΩ,500VDC test
Ambient Temp ~30~80℃